جدید ترین مطالب سایت

تاریخ : 1397/11/27

آیا بلوبری با مناطق مختلف آب و هوایی سازگار است؟

بلوبری(زغال اخته ی آب)Blueberry از تیره ی خلنگیان است . گیاهی است که بصورت بوته ودرختچه وجود دارد.ارتفاع آن از ۱۰سانتی متر تا۴ متر می رسد. وقطر آن ۵-۱۶میلی متر است.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/26

بذر و نهال رازبری را از کجا تهیه کنیم؟

رازبریRaspberry: گیاهی چندساله ، رونده ، میوه دار،ساقه ی دوساله و ریشه ی متمرکزچندساله است. رازبری نوعی تمشک واز خانواده ی گل سرخیان است
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/25

درخت افرا

گیاهی از تیره ی ناترکیان است. در بیشتر نقاط جهان خصوصا در آسیا و اروپا به وفور یافت می شود که به بیشتر خاک ها و شرایط مقاوم بوده اما با خاکهای آهکی (اسیدی یا جنگلی)سازگاری بیشتری دارند.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/25

درخت ملچ

ملچulmus glabra: درختی جنگلی از خانواده ی نارونیان است که رشد کمی داردواز نوع درختان روزنه ای است.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/24

در چه مناطقی پاپایا بکاریم؟

پاپایاcarica papaya: گیاهی علفی ،همیشه سبز ،چند ساله،گلدار،دانه های تک لپه ای است.پاپایا یاهمان خربزه درختی از گروه طالبی ها است.درختی کوچک بایک ساقه(تنه)ای چوبی،نرم وبدون شاخه که میوه و برگهای آن در انتهای ساقه بوجود می آیند که ارتفاع آن به۴-۱۰متر می‌رسد،است.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/22

اطلاعات جزئی چوب راش

راش انواع گوناگونی دارد،حدود 13 گونه،که تنها نمونه ی شرقی آن در ایران وجود دارد.این 13گونه از لحاظ شکل ظاهری و خاصیت وهمچنین منطقه ای که درآن وجود دارند با هم متفاوتند.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/22

کدام درخت چوب بهتری دارد؟

چوب: از آن جایی که چوب دارای ویژگی هایی هم چون : انعطاف پذیری،فرم پذیری،رنگ بندی مختلف،بافت خاص و وزن پایین می باشد در ساختمان سازی،صنعت و موارد فراوان دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/22

کاج تهران

کاج تهران این درخت گونه ای از کاج ایتالیایی و یا pinus ptutia است که در منابعی اصالت آن را به شرق مدیترانه و در دشت های الدرگرجستان نسبت میدهند و در منابعی دیگر آن ها را بومی پاکستان ،ایران،افغانستان و روسیه می خواند.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/21

شرایط نگهداری پیرومیا چیست؟

پپرومیاpeperomia: گیاهی از تیره ی فلفل سیاهیان،آپارتمانی،علفی وهمیشه سبز بارشد کند هستند. بیش از ۴۰۰گونه از این گیاه وجود دارد وبرای مثل می توان از پپرومیا برفی،پپرومیاپلوسیدا،پپرومیاابلق وپپرومیا کاپراتا نام برد.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/21

چگونه نهال پائولونیا تهیه کنیم ؟

روش تهیه بذر پائولونیا ، روش تهیه قلمه ریشه پائولونیا ، نحوه خرید نهال ریشه لخت پائولونیا ، نهال گلدانی پائولونیا اطلاعات تکمیلی روش تکثیر درخت پر درآمد پائولونیا
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/20

فواید بادام زمینی چیست؟

بادام زمینیMungfali: بادام زمینی گیاهی یک ساله،باساقه ی راست است برگها ی این گیاه متشکل است از دوزوج برگچه.ارتفاع این گیاه تاحدود۳۰سانتی متر است.گلهای آن زرد رنگ است که قبل از میوه دادن به سمت خاک خم می شوند و دانه های خود را در خاک دفن می کنند.میوه داخل زمین تشکیل شده و می رسد.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/20

نحوه تکثیر گل سانسوریا چگونه است؟

سانسوریاsansevieria trifasciata: سانسوریا گیاهی از خانواده سوسنیان یا لیلیاسه ها است .گیاهی آپارتمانی ،چند ساله وهمیشه سبز است.نام دیگر این گیاه زبان مادرشوهر است. ۶۰گونه از این گیاه وجود دارد که معروفترین آنها برگ نیزه ای وبرگ شمشیری است که این گونه ها نیز بانامهای سانسوریا برگ ساده پاکوتاه وبلند ،سانسوریا برگ ابلق پاکوتاه وپا بلند معروف هستند.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/20

هاورتیا گورخری

هاورتیای گورخری: بیش از ۱۵۰گونه هاورتیا وجود دارد که همگی کوتاه وکم وبیش بدون ساقه وبارنگ های مختلف وبرگ های گوشتی هستند که برخی از گونه های این گیاه نرم ونیمه شفاف هستند. نام چند گونه هاورتیا: هاورتیای گورخری،هاورتیای شیشه ای،هاورتیای زرد ابلق،هاورتیاترانکاتاابلق ،هاورتیای کوپری...
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/19

گل برگ انجیری

این گیاه از خانواده ی شیپوری ها است وجزو گلهای زینتی آپارتمانی،چند ساله،همیشه سبزوبالا رونده است.نام علمی آن مونسترا است که در زبان فارسی به این گیاه اژبن(علت آن شباهت ریشه های هوایی گیاه به مار است) نیز گفته می شود. این گیاه تا چن متر رشد می کند ودر بعضی گونه ها به ۶متر هم می رسد.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/19

گل پامچال

گل پامچال گیاهی علفی وچند ساله است و نزدیک به۴۰۰-۵۰۰گونه ی مختلف دارد. برخی از گونه های گیاه گل پامچال میتوان ازپامچال هفت رنگ ،پامچال چینی،پامچال باغی ،پامچال گل دشت،پامچال زردو...نام برد.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/18

گل مارانتا

مارانتا: گیاهی از راسته ی زنجبیلیان ،چند ساله،همیشه سبزدائمی بارشد کم وبومی آفریقا است. حدودأ بیست و پنج گونه از این گیاه وجود دارد که متداول ترین آنهاگونه ی مارانتا کرشوآنا ومارانتا ما شانژانت است.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/17

گیاه آکمه آ

گیاهی از خانواده ی برومیاسه است.گیاهی باوقار،همیشه سبز وچندساله است.برگ های این گیاه نواری شکل ودربعضی مواردانگارپودرپاشی شده اندوتیغ های خمیده ای دارند.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/17

گل سیکاس

این گیاه در نگاه اول شبیه درختان نخل است اما به دلیل شباهت برگ های فنر مانند آن این گیاه را جزو سرخس ها دانستند.نام فارسی آن نخل زینتی است و خاستگاه آن جنوب ژاپن بوده است.این گیاه به نام های دیگرازجمله:نخل کوسکا،نخل ساگو،گل سیکاس مینیاتوری،سیکاو...نیز معروف است
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/15

گل اگزالیس

شبدر زینتی یا اگزالیس oxalis دارای برگ‌هایی یکدست قرمز-بنفش و سبز رنگ ، این برگ‌های زیبا در شب به خواب فرورفته و بسته خواهند شد ، لازم است بدانید که شبدر زینتی دارای روش نگهداری سختی نیست و به‌ راحتی در محیط آپارتمان رشد خواهد کرد. نگهداری راحت یکی از ویژگی های این گل بسیار زیباست.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/13

سرو لاوسون

درختی مخروطی شکل و گاها در تمام سال با برگ های طلایی رنگ که از جمله محبوب ترین درختان مخروطی شکل بوده واز برخی گونه های آن که دارای شاخ و برگ با تراکم بالاست برای طراحی فضای سبز ،بلوار ها،شهرداری،پرچین و دیوار حائل مورد استفاده قرار میگیرد و چون این درخت قابلیت بالایی در هرس پذیری دارد شناخته ترین نوع آن {هرس مته ای } یا {پیچ}آن است.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/13

معرفی گیاه گل صابونی

گل صابونی گیاهی است علفی است در قدیم از آن به عنوان صابون استفاده می کردند، این گیاه خواص دارویی دارد. در ادامه نحوه کاشت و خواص آن را بیان می کنیم.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/13

کشاورزی در ایران

کشاورزی در ایران از نظر وجود عوامل طبیعی فراوان و موقعیت خاص اقلیمی که ایران در ان قرار دارد وان را به کشور چهار فصل تبدیل کرده میتوان محوریت اقتصادی داشته باشد.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/12

معرفی درخت زبان گنجشک

درخت زبان گنجشک از گروه نعناسانان است که دارای گل بوده.این درخت نام های گوناگونی به خود اختصاص داده
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/11

خواص و نحوه گل‌گاوزبان اروپایی

گل‌گاوزبان اروپایی خواص دارویی فراوانی دارد و با گل گاوزبان ایرانی تفاوت دارد. در ادامه نحوه کاشت، خواص و تفاوت آن را بیان کرده ایم.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/09

نحوه کاشت گوجه مشکی و خواص آن

گوجه مشکی یا ایندیاگو رز یکی از گونه‌های جالب گوجه‌فرنگی است که به رنگ مشکی است. گوجه جزو یکی از مفیدترین خوراکی‌ها است.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/07

گیاه تاتوره چیست؟

تاتوره گیاهی علفی است و از گونه‌های گیاه زینتی و دارویی دارد.از این گیاه ماده‌ای بانام آتروپین به دست می‌آید که خاصیت ضد سم دارد.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/03

نحوه کاشت درخت جوجوبا

این گیاه بوته‌ای چندساله، دوپایه با ساقه‌های متعدد و همیشه‌سبز می‌باشد. این درخت را به دلیل داشتن روغن بسیار مفیدش می کارند که در ادامه نحوه ی کاشت آن را بیان کرده ایم.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/01

جوجوبا

جوجوبا درختچه ای جنگلی و بادوام است که بومی بیابان های مناطق جنوب غرب آمریکا و شمالغرب مکزیک می باشد. این گیاه یک گونه ی منحصر به فرد از خانواده سیموندسیاسه (جوجوبا) و راسته ی کاریوفیاللِس است. کشت جوجوبا در سطح تجاری برای استحصال روغن از بذور آن انجام میگیرد. همچنین برای جلوگیری از کویرزایی در کویر تار در هند نیز کشت می گردد.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/11/01

زرین گیاه چیست و چه خواصی دارد؟

زرین گیاه، یکی از گیاهان دارویی که دارای خواص بسیار زیادی است. در ادامه خواص آن را بیان کرده ایم.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/10/29

خواص گیاه بابا آدم چیست

گیاه باباآدم گیاهی علفی و دوساله است. این گیاه بانام‌های باردان، فیلگوش و آراقیطون نیز نامیده می‌شود، همچنین این گیاه خواص دارویی دارد. در ادامه نحوه ی کاشت و خواص آن را بیان کرده ایم.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/10/27

خواص و نحوه کاشت گل تاج خروس چتری

گیاه تاج‌خروس یکی از انواع گیاهان پرفایده است. تاج‌خروس، گیاهی با بیش از 60 گونه و به رنگ‌های مختلف است در ادامه خواص و نحوه ی کاشت آن را بیان کرده ایم.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/10/25

دانه چیا چه خواصی دارد؟

چیا گیاهی 1 ساله است که نام علمی آن Salvia Hispanic است از سرده مریم‌گلی و خانواده نعناعیان می‌باشد همچنین دارای خواص فراوانی است که در ادامه آن را بیان می کنیم.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/10/22

نحوه ی کاشت قلمه ریشه درخت پالونیا

پائولونیا درختی است که به‌سرعت رشد می‌کند و متعلق به کشور چین می‌باشد و دارای ویژگی‌های کم‌نظیری است بدر ادامه نحوه ی قلمه ریشه ای این درخت را ارائه داده ایم.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/10/21

معرفی درختانی که می توان با هسته کاشت

برخی از میوه ها هستند که می توان به راحتی آن ها را در منزل و تنها با چند هسته ، آن ها را کاشت. در ادامه با ما باشید تا این میوه ها و نحوه ی کاشت آن ها را به شما آموزش دهیم.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/10/21

معرفی میوه های استوایی

در گوشه و کنار جهان میوه‌های استوایی زیادی وجود دارند که حتی اسم و شکل آن‌ها را ندیده باشید. در ادامه اسامی برخی از میوه های استوایی را بیان کرده ایم.
ادامه ی مطلب

تاریخ : 1397/10/18

گیاه پیچک چیست و چه خواصی دارد؟

گیاه پیچک عمدتاً در سراسر اروپا، آسیا، شمال آفریقا و مناطق اقیانوس آرام یافت می‌شود. این گیاه علاوه بر تزینی بودنش خواص دارویی نیز دارد که در ادامه آن خواص را بیان کرده ایم.
ادامه ی مطلب