ارسال شده در 1397/07/12

نحوه کاشت و نگه داری بذر بلوبری

بسم الله الرحمن الرحیم

بلوبری میوه‌ای بومی از شمال شرقی آمریکا می‌باشد و بهترین رشد را در مناطق سرد دارد و باید برای تولید این میوه در زمستان سرما دریافت کند، البته سرمای دریافتی برای هر نوع بلوبری به گونه‌های متفاوت آن بستگی دارد. گونه‌های مختلفی از بلوبری مانند بلوبری بوته کوتاه و بلوبری بوته بلند هم‌جهت محوطه‌سازی و هم‌جهت تولید میوه کاشته می‌شوند. البته بلوبری دارای گونه‌های نیز است که مناسب برای کاشت در مناطق گرم است. گیاه بلوبری از سال دوم کاشت میوه تولید می‌کند. می‌توان بلوبری را توسط دانه‌های میوه‌ها نیز کاشت اما درختچه آن شبیه به درختچه والد نمی‌باشد. برای کاشت بلوبری نیاز به انجام عملیاتی قبل از کاشت نمی‌باشد اما می‌توان دانه‌ها را در معرض سرما قرارداد تا سرعت جوانه زدن آن افزایش یابد و همچنین نتیجه‌ی موفقیت‌آمیزی نیز حاصل می‌شود.

آموزش کاشت بذر بلوبری:

خیساندن بذر بلوبری:
برای آنکه بذر بلوبری بتواند به‌سرعت جوانه‌زنی کند به مدت 24 ساعت درون آب خیس قرار دهید.پس از خیساندن بذر، باید آن‌ها را لابه‌لای دستمال‌کاغذی مرطوب و یا درون گلدان کوچکی حاوی پیت ماس بپاشید و درون کیسه پلاستیکی که قابلیت بسته شدن دارد قرار دهید.

رفع نیاز سرمای بلوبری:

جهت رفع نیاز سرمای بذرهای بلوبری گلدان و یا دستمال حاوی بذرها (که درون کیسه پلاستیکی قرار دارند) را به مدت 6 هفته درون یخچال قرار دهید. باید دقت داشته باشید که دمای یخچال باید در حدود 4 الی 6 درجه بالای صفر باشد و این را نیز به یاد داشته باشید که بذرها را نباید درون فریزر قرار دهید.

پس از گذشت 6 هفته، بذرها را بر روی خاک مناسبی که ترکیبی از پیت ماوس و کوکوپیت است پاشیده و جهت حفظ رطوبت خاک و مرطوب نگه‌داشتن بذرها حتماً گلدان را درون کیسه پلاستیکی قرار داده و درب آن را محکم ببندید و یا توسط پلاستیک سطح ظرف را بپوشانید و سپس آن را در دمای 22 الی 26 درجه سانتی‌گراد قرار دهید. بدین ترتیب جوانه سازی بلوبری تحت شرایط نوری مناسب صورت می‌پذیرد.

مدت‌زمان جوانه زدن بذرها:

جوانه زدن بذرهای بلوبری تحت شرایط مناسب حدود 20 الی 30 روز رخ می‌دهد اما در برخی مواقع نیز امکان دارد چند ماه نیز به طول انجامد.

هنگامی‌که بذرها جوانه زدند و مقداری رشد کردند می‌توانید آن‌ها را به خاک انتقال دهید.

بلوبری به 3 روش تکثیر می‌شود:

بذر بلوبری،نحوه کاشت

کشت بذر:

در این روش ابتدا باید حدود 3 ماه میوه‌ها را در دمای 1 الی 5 درجه سانتی‌گراد قرارداد تا بذرها کمی سرمادهی شوند و سپس برای جدا کردن بذرها از میوه‌ها، میوه‌ها را باید له کرد و چند دقیقه درون آب خیساند تا بذرها به‌آسانی از میوه جدا شوند. پس‌ازآن در اویل زمستان بذرها در خزانه کاشته می‌شوند و به‌دوراز نور خورشید قرار می‌گیرند، هنگامی‌که بذرها جوانه زد و کمی رشد کرد آن را به خاک مناسب منتقل می‌دهند.

کشت پاجوش:

این روش پاجوش‌ها را در اواخر زمستان تا اوایل بهار، از کنار پایه مادری جدا می‌کنند. باید به یاد داشته باشید که نباید از پاجوش‌های سال اول و دوم استفاده کرد زیرا باید به‌خوبی رشد کنند و بهتر است در طی دو سال اولیه آن‌ها را سرزنی کنید تا ارتفاع زیاد نگیرند، به دلیل آنکه سیستم ریشه پاجوش‌ها ضعیف می‌باشند، با سرزنی کردن آن‌ها سیستم ریشه آن‌ها گسترده می‌شود.

قلمه زدن:

در انتهای زمستان و یا اویل بهار که گیاه بلوبری خواب است قلمه‌زنی صورت می‌گیرد. در این روش از ساقه‌های 1 ساله بدون گل که تنها جوانه برگ‌دارند استفاده می‌کنند زیرا جوانه برگ به ریشه‌زایی گیاه کمک می‌کند. می‌توان کمی از قسمت پایین قلمه را زخمی نمود تا به ریشه‌زایی کمک شود. قلمه‌ها را نیز در خزانه و دور از نور خورشید قرار دهید تا در زمان مناسب آن‌ها را به خاک زمین انتقال دهید.

آبیاری:

گیاه بلوبری به آبیاری منظم و مستمر نیازمند است، زیرا ریشه‌های آن سطحی بوده بنابراین خشک شدن سطح خاک و همچنین تنش خفیف خشکی، به گیاه آسیب می‌زند البته باید توجه داشت که غرقاب شدن خاک نیز به گیاه آسیب می‌زند و باعث پوسیدگی آن می‌شود.

خاک:

بلوبری به خاک نسبتاً سبک با زهکش مناسب و PH=5 برای رشد آن مناسب می‌باشد و به همین علت نمی‌توان این گیاه را در هر منطقه‌ای کشت نمود مگر آن خاک ایناسیدیته باشد.

نور:

بلوبری به نور مستقیم نیازمند است و کم بودن نور باعث می‌شود برگ‌های آن رنگ‌پریده و همچنین باعث افزایش طول ساقه و باریک شدن، کاهش گل‌دهی و تولید آن گیاه می‌شود. البته در روزهای گرم سال، نور مستقیم و شدید باعث سوختگی برگ‌ها و ریزش گل‌ها می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید :