ارسال شده در 1397/07/17

انگور فرنگی قرمز و خواص آن

بسم الله الرحمن الرحیم

انگور فرنگی قرمز (Amla) دارای بوته‌ای با طول 2 متر و بسیار بادوام‌است. شاخه‌های این درخت چوبی و بدون ساقه‌ی مرکزی می‌باشد. برگ‌های آن به رنگ سبز تیره و دارای عطر خاصی می‌باشد و بر روی شاخه‌های این درخت انگور به‌صورت یک‌درمیان جفت و یا خوشه‌ی بیرون می‌آید. این انگور را بانام خار توت و یا گالش انگور نیز می‌شناسند.

در فصل بهار گل‌های سفید مایل به سبز از خوشه‌های این درخت آویزان می‌شود که پس از مدتی به میوه‌ی ارغوانی تیره انگور فرنگی تبدیل می‌شود. این درخت گیاه بومی در مناطق شمال و مرکزی اروپا و غرب آسیا است و به‌صورت خودرو در خاک‌های مرطوب جنگل‌های شمال رشد می‌کند.

نهال این میوه جزو کمیاب‌ترین میوه‌ها در مناطق معتدل و سرد به شمار می‌آید که قادر است سرمای زیاد زمستانی را متحمل شود.

این میوه دارای طعمی‌ترش مزه است و در کشورهای اروپایی از آن به‌عنوان مربایی گران‌قیمت استفاده می‌کنند.

نهال این میوه در دوره‌ی استراحت خود می‌تواند سرمای منفی 20 درجه سانتی‌گراد را تحمل کند.

این میوه بیشتر به مناطق آب و هوایی خنک تمایل دارد و سرمایی که قادر است تحمل کند حدود 800 تا 1500 ساعت در دمای زیر 7 درجه سانتی‌گراد است که البته این ارقام به نوع گونه‌های این درخت بستگی دارد.

گرمای موردنیاز برای باز شدن جوانه‌ها در دمای متوسط بالای 5 درجه سانتی‌گراد، در طول روز حدود 20 الی 40 درجه روز و برای گل‌دهی این درخت حدود 160 تا 200 درجه روز می‌باشد.

مکان موردنیاز برای کاشت این درخت باید نیمه سایه باشد و همچنین شدت نور کمتری را برای رشد نیاز دارد. وزش بادهای شدید در زمان گرده‌افشانی موجب کاهش فعالیت زنبورها می‌شود.

خاک موردنیاز برای کاشت این گیاه، خاک‌های لوم با بافت‌های سبک است که پی اچ 6.5 تا 7 (خنثی) رادارند و برای احداث باغ انگور مناسب می‌باشند.

انگور فرنگی

برداشت محصول:

میوه‌های این درخت در تیر و مردادماه رسیده می‌شوند. برای ارسال میوه‌های این درخت، آن‌ها راکمی سفت رس می‌چینند و برای مصرف میوه‌ها به‌صورت تازه باید خوشه‌ها را با دقت چید.

این میوه‌ها بسیار حساس هستند و پس از چیدن آن‌ها را درون نیم جعبه و یا سبدهای کوچک قرار می‌دهند و در محل خنک نگه‌داری می‌شوند.

ترکیبات شیمیایی انگور قرمز:

در برگ‌های درخت این میوه وجود اسید سیانید ریک گزارش‌شده است. مقدار قند موجود در میوه انگور فرنگی تیغ‌دار حدود 7 درصد دکستروز و لوولوز قرار دارد و حدود 1/5 درصد اسیدهای آزاد مانند مالیک اسید، وینیک اسید و سیتریک اسید. در میوه‌های نرسیده سوکسی نیک اسید، تانن وجود دارد.

در تخم این درخت مقداری لعاب و در غنچه‌ها و جوانه‌های گیاه نیز مقداری اسانس روغنی وجود دارد. در عطرمایه جوانه‌های این گیاه نوپینن دی – کاریوفیلن و ال سابی نن وجود دارد و در میوه آن نیز سیتریک اسید، مالیک اسید، پکتین و تارتاریک اسید وجود دارد.

انگور فرنگی سیاه در مقایسه با بلوبری 33 برابر و در مقایسه با پرتقال 4 برابر ویتامین C بیشتری دارد. اگر از این میوه کمپوت تهیه شود نیز از ویتامین آن به هیچ مقداری کم نمی‌شود. در 140 گرم کمپوت انگور سیاه حدود 128 میلی‌گرم ویتامین C وجود دارد که این مقدار 2 برابر نیاز توصیه‌شده برای هر فرد در حفظ سیستم ایمنی بدن است. 

خواص انگور فرنگی

حفظ عملکرد قلبی و عروقی:

آنتوسیانین های موجود در انگور فرنگی باعث می‌شود که این میوه بنفش دید شود و وجود آنتی‌اکسیدان‌های قوی در این میوه، بیماری‌های قلبی و عروقی را نیز کاهش می‌دهد. Procyanidins موجود در انگور فرنگی سیاه باعث انعطاف‌پذیری بیشتر رگ‌های خونی می‌شود. این انگور مانند انواع توت‌ها دارای یک منبع پتاسیم عالی این‌که برای حفظ سلامتی فشارخون کمک می‌کند.

ضد پیری پوست:

این انگور فواید زیادی برای پوست دارد و دلیل آن آنتوسیانین و ویتامین C است که باعث تقویت کلاژن و همچنین سفت شدن و فرم گرفتن پوست صورت می‌شود.

بهبود تمرینات ورزشی:

با توجه به شواهدی نشان داده‌شده این انگور می‌تواند در بهبود عملکرد ورزشی فرد تأثیر بگذارد. کارشناسان حدس می‌زدند که مصرف این انگور می‌تواند فشار ناشی از اکسیداسیون در بدن را که باعث خستگی در فرد می‌شود را کاهش داده و همچنین این میوه خاصیت ضدالتهابی دارد که به بهبود جریان خون نیز کمک می‌کند.

خواص درمانی انگور فرنگی:

  • بهبود گلودرد، ورم لوزه و بند آوردن خونریزی لثه می‌شود.
  • تقویت‌کننده بدن در برابر عفونت‌های ویروسی مانند آنفولانزا، سرماخوردگی.
  • درمان سیاه‌سرفه، میگرن و سرفه‌های سخت.
  • رفع یبوست.
  • کمک به درمان واریس.
  • کنترل التهاب بیماری‌هایی نظیر ام‌اس و آرتریت روماتوئید.
  • ضد اسهال

دیدگاه خود را بنویسید :