ارسال شده در 1397/07/20

خیار کارلا، خواص و نحوه ی کاشت آن

بسم الله الرحمن الرحیم

خیار کارلا از خانواده کدوئیان و از سبزیجات معروف در آسیای جنوبی است. این میوه در آمازون و آفریقای شرقی، جنوب آمریکا و همچنین در جزایر دریای کارائیب جهت تأمین غذا و دارو استفاده می‌شود. این گیاه 1 ساله است و شکل ظاهری آن مانند خیار است اما تفاوتی که دارد وجود برجستگی‌هایی بر روی پوست آن می‌باشد، میوه‌های این گیاه در ابتدا به رنگ سبز روشن بوده و سپس به رنگ سبز تیره و در آخرین مرحله به رنگ تبدیل می‌شود و در هنگام رسیده دن این میوه ترک می‌خورد. این خیار دارای مزه‌ی تلخی است و به‌طورمعمول در مرحله نارس مورد مصرف قرار می‌گیرد. خیار کارلا خواص درمانی و فوق‌العاده‌ای برای بیماران دیابتی دارد. در ادامه خواص این میوه و همچنین مراحل کاشت آن را بیان می‌کنیم.

کنترل فشارخون:

خیار کارلا دارای موادی مانند Momordicin و Charactin است که می‌تواند در درمان بیماری‌های دیابتی و همچنین کنترل فشارخون مؤثر واقع شود. دانه‌های این میوه دارای انسولینی بانام پلی پیتید می‌باشد که همانند انسولین در پانکراس بدن انسان عمل می‌کند. با مصرف این می‌توان سطح قند خون را کاهش داد، همچنین مصرف آب این خیار برای کاهش ویتامین نوع 2 و همچنین در کاهش و از بین بردن سلول‌های لوسمی مفید می‌باشد.

تقویت سیستم ایمنی بدن:

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در این میوه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود و مصرف یک لیوان آب کارلا باعث می‌شود تا بدن در برابر هجوم رادیکال‌های آزاد حفظ بماند.

کمک به‌سلامت دستگاه تنفسی:

خیار کالا می‌تواند سلامت دستگاه تنفسی را برای افراد تضمین کند، افرادی که دچار تنگی نفس هستند با مصرف این میوه می‌توانند این مشکلات را تا حد زیادی کاهش دهند. این میوه همچنین می‌تواند در درمان سرفه‌های مزمن مؤثر بوده و از وجود خلط در ریه و دستگاه تنفسی بکاهد. به همین علت است که به افراد که دچار مشکلات تنفسی هستند توصیه می‌شود از عصاره‌ی این میوه استفاده کنند.

سلامت و زیبایی پوست:

مواد شیمیایی موجود در این میوه خاصیت ضدالتهابی و ضد باکتری داشته و به همین علت می‌تواند به زیبایی پوست و کاهش چین‌وچروک پوست مؤثر باشد.

کمک به کاهش وزن:
این میوه دارای کالری بسیار پایینی است و همین امر باعث می‌شود تا به حفظ وزن ایدئال شما کمک کند.

کمک به کاهش زمان درمان:

مصرف این میوه باعث می‌شود تا جریان خون در بدن به‌آسانی صورت گیرد و همین امر سبب می‌شود تا زخم‌های ایجادشده بر روی بدن زودتر درمان شوند و همچنین عفونت‌های ناشی از زخم را نیز کاهش خواهد داد.

بالا بردن انرژی در بدن

درمان اختلالات در سیستم خون

جلوگیری از یبوست

تقویت سلامت چشم کاهش درد ناشی از نقرس

خیار کارلا، خواص و نحوه ی کاشت آن

خاک موردنیاز برای کاشت:

میوه کارلا خاکی همانند کدوها موردنیاز دارد و همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم این گیاه به‌صورت 1 ساله کاشت می‌شود. دمای موردنیاز برای رشد این گیاه معادل 18 درجه سانتی‌گراد است و دمایی مطلوب موردنیاز آن بین 24 الی 27 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. این گیاه دارای تحمل بسیار زیادی در برابر سرما است اما در زمستان و یخبندان این گیاهان آسیب‌پذیر هستند و این نوع سرماها باعث از بین رفتن آن‌ها می‌شود.

گیاه کارلا در تمامی خاک‌ها رشد می‌کند اما خاکی که شنی لومی بوده و به‌خوبی زهکشی شده باشد می‌تواند برای کشت در فضای آزاد مناسب باشد.

آماده‌سازی بستر کاشت:

برای آماده‌سازی بستر ابتدا باید زمین را شخم زد و پس‌ازآن دیسک کشی نموده تا به جوی و پشته تبدیل شود. بسترهایی که خشک هستند باید دارای ارتفاع پشته‌ای 20 سانتی‌متری باشند و بسترهایی که مرطوب هستند باید دارای ارتفاع پشته‌ای 30 سانتی‌متری باشند. فاصله‌ی مناسب برای جوی‌ها در حدود 150 سانتی‌متر و عرض پشته‌ها نیز باید 90 سانتی‌متر باشد.

روش کاشت کارلا:

به دو طریق می‌توان گیاهان کارلا را کاشت:

کاشت مستقیم از طریق بذر:

بذرها را باید قبل از کاشت درون آب خیساند. در هر هکتار زمین نیاز به 2.5 الی 3 کیلوگرم بذر می‌باشد.

کاشت غیرمستقیم توسط نهال:

در این روش هر دانه بذر را درون گلدان پلاستیکی کوچکی قرار می‌دهند و درون گلدان‌ها را نیمی خاک و نیمی دیگر ترکیبی از کمپوست، شن و پوشال برنج پر می‌کنند.

گیاهان را هرروز صبح آبیاری می‌کنند به‌طوری‌که خاک فقط مرطوب شود. نهال‌ها هنگامی قابل‌انتقال هستند که ارتفاع آن‌ها بین 10 الی 15 سانتی‌متر شوند که درزمانی بین 15 الی 20 روز، نهال‌ها به ارتفاع موردنظر می‌رسند. پس‌ازآن می‌توانید نهال‌ها را به خاک زمین منتقل کنید.

هرس:

در بوته‌های کارلا شاخه‌های زیادی تشکیل می‌شود که از برخی شاخه‌ها محصولی تولید نمی‌شود و باید این شاخه‌ها را قبل از رسیدن به قسمت‌های بالاتر بوته هرس نمود. در تحقیقاتی که صورت گرفته بیان‌شده است در هر بوته حدود 10 گره بارور وجود داشته باشد نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

خیار کارلا، خواص و نحوه ی کاشت آن

کود دهی گیاه کارلا:

برای تغذیه این گیاهان به کود مناسب طبیعی و شیمیایی نیازمند است و میزان کود به نوع خاک و میزان مواد آلی موجود در آن بستگی دارد. میزان فسفر و ازت باید در دو و یا چند نوبت رعایت شود. همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید تا زمانی که بوته‌ها 4 الی 6 برگ هستند کودی به آن‌ها داده نشود و زمان کود دهی باید در دو هفتگی این گیاهان صورت بگیرد.

آبیاری:

این خیارها تحمل خشکی ندارد و باید ریشه‌ی آن‌ها تا عمق 5 سانتی‌متر مرطوب نگه‌داشته شوند. آبیاری از روش جوی‌ها باید هر 10 روز یک‌بار در فواصل سرد و خشک و در فواصل گرم و خشک نیز آبیاری باید هر هفته صورت بگیرد.

در هنگام بارندگی باید خاک به‌خوبی زهکشی شده باشد تا باعث خرابی ریشه‌ها نشود. در برخی مناطق که محدودیت آب وجود دارد باید آبیاری به‌صورت قطره‌ای و صورت بگیرد.

برداشت محصول کارلا:

زمان مناسب برای برداشت محصول به‌طورمعمول 15 تا 20 روز پس از گل‌دهی و یا 70 روز پس از کاشت می‌باشد و طول محصول نیز باید در حدود 10 الی 15 سانتی‌متر باشد.

 میوه‌های این گیاه باید به رنگ سبز روشن، نازک و آبدار باشد همچنین تخم آن‌ها نیز باید سفید و نرم باشد. این محصولات را باید توسط قیچی باغبانی و یا چاقوهای تیز برداشت نمود. اگر خیار کارلا بیش‌ازحد بزرگ شد رنگ زرد و یا نارنجی، اسفنجی و ترک‌خورده می‌شود.

این میوه را باید از دیگر میوه‌ها مانند موز، سیب و آناناس جدا نگهداری شود زیرا دارای مقادیر بسیار زیاد هورمون رساننده اتیلن می‌باشد.

دیدگاه خود را بنویسید :