ارسال شده در 1397/09/08

گیاه خرفه چیست و چه خواصی دارد؟

بسم الله الرحمن الرحیم

گیاه خرفه یا پرپهن که نام علمی آن Portulaca oleracea می‌باشد گیاهی 1 ساله بوده که دارای برگ‌های ضخیم آبدار سبز با ساقه‌های قرمز، گل‌های زردرنگ یا سفیدرنگ و همچنین تخم‌های سیاه ریز است که خواص دارویی نیز دارند.

گیاه خرفه دارای 2 گونه است:

گونه‌ی پرورشی: این نوع از خرفه دارای ساقه‌های کلفت آبدار رخ رنگی است که بلندی آن بین 10 الی 40 سانتی‌متر می‌باشد.

گونه‌ی وحشی: این نوع از گیاه خرفه، گیاهی خزنده با ساقه‌های خوابیده قرمزرنگ و برگ‌های دایره‌ای گوشتی و گل‌های زردرنگ کوچک است.

تکثیر گیاه خرفه:

گیاه خرفه نوع وحشی علف‌های هرزی است که آبدار بوده و در شرایط آب و هوایی گرم و خشک به‌خوبی رشد می‌کند. این نوع گونه‌های گیاه خرفه توسط بذر و همچنین در صورت مرطوب بودن خاک توسط قطعات ساقه قابل تکثیر هستند.

گیاه خرفه خاک‌های را که شل و غنی شنی هستند ترجیح می‌دهند اما قادر هستند در شرایط اقلیمی مختلف نیز رشد کنند. این گیاهان همچنین قادر هستند پس از قطع شدن زنده بمانند و تولید بذر کنند و به همین دلیل از بین بردن این گیاهان بسیار دشوار است.

از طریق بذر این گیاهان قابل تکثیر هستند و می‌توانید بذر را به‌صورت مستقیم در مکان اصلی و در ماه‌های اردیبهشت تا تیرماه بکارید.

خواص گیاه خرفه

این گیاهان احتیاج به خاک‌های مرطوب دارند بنابراین باید به‌طور مرتب خاک آن‌ها را آبیاری کنید.

پس از رفع سرما می‌توانید اقدام به کاشت این گیاه بکنید البته بذر این گیاهان را نیز می‌توانید درون گلدان و یا باغچه نیز بکارید. خواص این سبزی از دیگر سبزی‌ها بیشتر است. این گیاه در تمامی خاک‌ها می‌روید اما ترکیب خاک‌های برگ و باغچه و یا کود حیوانی برای آن مناسب‌تر می‌باشد.

این گیاه به نور شدید آفتاب نیازمند است. بذرهای این گیاه به دلیل ریز بودن می‌توانید به‌صورت دست پاش بر روی سطح خاک بپاشید و سپس روی آن‌ها مقداری خاک بریزید.

پس از رشد گیاه خرفه می‌توانید گیاهانی که ضعیف هستند را از بین ببرید تا فاصله‌ی بین گیاهان بیشتر شود. جوانه زدن گیاه خرفه به‌سرعت صورت می‌پذیرد و باید خاک آن‌ها تا قبل از جوانه زدن همیشه مرطوب باشد.

این گیاه را می‌توان 1 ماه پس از کاشت برداشت نمود و باید دقت داشته باشید که این گیاه را در هنگام برداشت از ریشه بیرون نیاورید و تنها سرشاخه‌های آن‌ها را در حدود 5 الی 15 سانتی‌متر ارتفاع از گیاه جدا نمایید.

پس از گل‌دهی گیاه خرفه می‌توانید بذر آن‌ها را جمع‌آوری کنید و یا اجازه دهید بذرها بر روی زمین ریخته شوند تا در سال‌های بعد رشد کنند.

خواص گیاه خرفه

خواص دارویی گیاه خرفه:

این گیاه ازنظر طب سنتی بسیار گیاه سردی بوده و دارای نیروی قابضه نیز می‌باشد.

درمان اختلالات و التهابات مجاری ادراری مفید می‌باشد.

در رفع سردرد کمک می‌کند.

عطش را برطرف می‌کند.

می‌تواند خونریزی را بند آورد.

برای خرد کردن و از بین بردن سنگ کلیه نیز مفید می‌باشد.

مصرف این گیاه در کاهش سرفه، سوزش مجاری ادراری، مثانه، روده و بواسیر مفید می‌باشد.

تخم این گیاه ضد کرم کدو است و از عصاره‌ی ساقه و برگ آن برای بیماری‌های کبدی و درد کلیه نیز مؤثر می‌باشد.

برگ‌های این گیاه دارای ویتامین ث است و برای اسهال، سوزاک، ترشحات سفید مهبل مفید می‌باشد.

این گیاه تب بر، تصفیه‌کننده‌ی خون و همچنین ضد سم می‌باشد.

از گیاه خرفه در دامپزشکی برای درمان بیماری‌های تب‌دار و همچنین خنک کردن بدن، دفع سموم و تصفیه خون به‌صورت پودر و جوشانده مورداستفاده قرار می‌گیرد.

مصرف این گیاه برای بیماران آسمی اثر گشادکننده مجاری تنفسی و پایین آورنده قند خون را دارد و خاصیت تقویت عضلات قلبی و ضد توموری نیز دارد.

در تحقیقاتی که صورت گرفته نشان داده‌شده است که این گیاه دارای اسید چرب امگا 3 است و عامل مؤثری در کاهش کلسترول و فشارخون است.

خواص گیاه خرفه

این گیاه سرشار از آنتی‌اکسیدان است که عبارت‌اند از:

ویتامین C:

این نوع ویتامین آنتی‌اکسیدانی است که برای محافظت از پوست، عضلات و استخوان‌ها ضروری است.

ویتامین A:

گیاه خرفه دارای بتا کاروتن است که در بدن به ویتامین A تبدیل می‌شود و برای سلامت چشم مفید می‌باشد.

ویتامین E:

این گیاه دارای مقدار زیادی ویتامین E بانام آلفا توکوفرول است. این ویتامین می‌تواند از غشای سلولی در برابر آسیب‌ها محافظت کند.

خواص گیاه خرفه

ملاتونین:

این ماده تنظیم‌کننده‌ی خواب است.

گلوتاتیون:

این آنتی‌اکسیدان می‌تواند از سلول‌ها در برابر آسیب محافظت می‌کند.

بتالائین‌ها:

آنتی‌اکسیدانی است که مانع از تجمع کلسترول بد در بدن جلوگیری می‌کند.

روش مصرف گیاه خرفه:

این گیاه را می‌تواند به‌صورت تازه خوری و یا مصرف آن با ماست و همچنین اضافه کردن چند برگ به سالاد مصرف کرد.

 از قسمت‌های هوایی جوان گیاه می‌توان به‌صورت بورانی نیز استفاده کرد و برای درست کردن بورانی، باید برگ‌ها و قسمت‌های هوایی این گیاه را با مقداری آب بجوشانید، سپس آن‌ها را صاف‌کرده و به آن مقداری پیازداغ و تخم‌مرغ اضافه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید :