ارسال شده در 1397/09/14

گیاه خردل چیست و چه خواصی دارد؟

بسم الله الرحمن الرحیم

گیاه خردل، گیاهی 1 ساله و علفی و بومی مناطق مدیترانه‌ای است و دارای 20 الی 60 سانتی‌متر ارتفاع می‌باشد. گل‌های این گیاه به رنگ زرد می‌باشد. برگ‌های این گیاه سبزرنگ، لوب دارو کرکی است به همین علت ظاهری کدر مانند به خود دست داده است. این گیاه به‌صورت خودرو در زمین‌های پست و حاشیه‌ی رودخانه‌ها رشد می‌کند. میوه‌های این گیاهان در ابتدای رشد سبزرنگ بوده و پس از رسیدن کامل قهوه‌ای‌رنگ می‌شود. درون میوه‌های خردل بذرها قرارگرفته‌اند که هم برای کاشت مفید بوده و هم خواص دارویی دارند.

زمانی که میوه‌ها رسیده می‌شوند، بذر آن‌ها می‌ریزد بنابراین می‌توان برای جمع‌کردن بذرها در هنگام باز شدن گل‌ها به دور آن‌ها پلاستیک کشیده شود تا بذرها را بتوان به‌راحتی جمع‌آوری نمود. گیاه خردل خواص بسیار زیادی چه ازنظر طب سنتی و چه عنوان ادویه دارد. این گیاه را می‌توان هم درون گلدان و هم درون خاک زمین به‌طور مستقیم کاشت.

خردل دارای دو نوع متفاوت سفید و سیاه می‌باشد. خردل سفید به‌صورت آرد و خردل سیاه به‌صورت دانه استفاده می‌شود.

خواص خردل

نحوه‌ی کاشت گیاه خردل:

این گیاه را می‌توان در اوایل فصل بهار و تا اوایل فصل پاییز کاشت. کاشت این گیاه در مناطق گرم و معتدل در فصل زمستان صورت می‌گیرد.

کاشت این گیاهان باید در مکان‌های آفتابی و یا سایه‌ی جزئی انجام شود. گیاه خردل به حداقل 4 الی 6 ساعت در روزبه نور خورشید نیازمند است.

خاک موردنیاز این گیاهان ترکیبی از (کوکوپیت، پیت ماس، پرلیت) و ترکیب (خاک باغچه، ماسه و کود حیوانی) است.

نحوه‌ی کاشت گیاه خردل در گلدان:

تکثیر این گیاه توسط بذر صورت می‌گیرد و بهترین زمان آن اواسط فصل بهار می‌باشد زیرا در فصل سرما گیاه سرمازده می‌شود و از بین می‌رود.

ابتدا گلدان کم‌عمق با دهانه‌ی بزرگی را تهیه کنید سپس گلدان‌ها را با یکی از دو ترکیبی که در مطالب بالا اشاره شد پرکنید و سپس خاک را آبیاری کنید تا کاملاً نشست پیدا کند.

بذرها را بر روی خاک بپاشید و سپس روی بذرها به‌آرامی مقدار خاک ترکیبی را ریخته و پس‌ازآن به‌آرامی گیاه را آبیاری کنید.

این گیاهان را می‌توان پس از 30 الی 60 روز پس از کاشت، برداشت نمود.

خواص خردل

ارزش غذایی گیاه خردل:

برگ‌های این گیاه دارای ویتامین A,C می‌باشد همچنین دارای مواد معدنی مانند کلسیم، مس، منگنز، فیبر، امگا 3، اسیدهای چرب، آب، فیبر خوراکی و.. می‌باشند.

خواص گیاه خردل:

  • دانه‌های خردل طبع بسیار گرم و خشک دارند و خواص آن عبارت‌اند از:
  • خواص ضد سرطانی
  • ضد میکروب
  • تهوع‌آور
  • شیر افزا
  • ملین
  • با مصرف موضعی این گیاه فشارخون افزایش می‌یابد.

فواید مصرف ادویه خردل:

پیشگیری از درمان سرطان:

این گیاه به دلیل داشتن ویتامین‌ها و مواد موجود خواصی ضد سرطانی دارد.

درمان ریزش مو:

با استفاده از روغن خردل و ماساژ دادن سر به‌وسیله‌ی آن از ریزش مو جلوگیری می‌کند.

هضم بهتر و افزایش اشتها:

جوشانده‌ی این گیاه به افزایش ترشحات معده کمک می‌کند و همچنین با مصرف این گیاه باعث افزایش سرعت متابولیسم بدن شده و اشتها را افزایش می‌دهد.

کمک به بهبود سردرد:

می‌توانید روغن خردل را با مقداری غسل مخلوط کرده و بر پیشانی خود بمالید.

خواص خردل

عوارض مصرف بیش‌ازحد خردل:

برگ خردل سبز قبل از گل دادن برداشت شود فاقد ماده‌ی سمی ایزوتیوسیانات می‌باشد اما اگر برداشت این برگ‌ها به‌موقع انجام نشود باید از مصرف بیش‌ازحد آن‌ها خودداری نمود.

وجود ماده‌ی اگزالات در برگ‌های این گیاه تقریباً بالا می‌باشد و به همین علت مصرف آن برای افرادی که دارای سنگ کلیه و سنگ کیسه‌ی صفرا هستند با محدودیت همراه است.

گیاه خردل دارای مواد گواترزا می‌باشد بنابراین افرادی که مستعد آن هستند باید از مصرف این گیاه خودداری نمایند اما اگر تمایل به مصرف این گیاه دارند باید میزان ید کافی را از دیگر مواد غذایی دریافت نمایند.

مصرف این گیاه علاوه بر خواص فراوانی که دارد برای افرادی که دارای ناراحتی‌های گوارشی، التهابات کلیوی، کودکان زیر 6 سال و زنان باردار و شیرده توصیه نمی‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید :