ارسال شده در 1397/11/15

گل اگزالیس

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

معرفی  گل بسیار زیبای اگزالیس اکسالیس

 شبدر زینتی یا اگزالیس oxalis   دارای برگ‌هایی یکدست قرمز-بنفش  و سبز رنگ ، این برگ‌های زیبا در شب به خواب فرورفته و بسته خواهند شد ، لازم است بدانید که شبدر زینتی دارای روش نگهداری سختی نیست و به‌ راحتی در محیط آپارتمان رشد خواهد کرد. نگهداری راحت یکی از ویژگی های این گل بسیار زیباست.

گل اگزالیس

نور مورد نیاز

اگزالیس همانند گیاهانی که دارای برگ‌های رنگی هستند نیاز به  نور زیاد و هوای نسبتا خنک دارد برای اینکه  رنگ برگ‌های آن حفظ شود و زیبا بماند ، در صورتیکه شرایط خوب نباشد رنگ‌ برگ ها به‌سوی سبز تغییر می‌کنند؛ بنابراین برای نگهداری این گیاه  گوشه ای از خانه را انتخاب کنید که همواره نور کافی داشته باشد، نور مستقیم برای گیاه مناسب نیست ، همین‌که نور غیرمستقیم به آن برسد کافی است.

در صورتی که نور کافی باشد،  شرایط  سایه  و نیم سایه  برای رشد این گیاه مناسب است .

 گل اگزالیس

دما ایده آل

دمای مناسب و ایده آل  برای رشد و نمو گیاه مابین 15 تا 25 درجه می باشد. میزان تغییر دما موجب تغییر رنگ برگ ها می شود .

تکثیر :

روش تکثیر اگزالیس از طریق پیاز  و ریزوم گیاه است ،در مکانی خنک و  با سایه مناسب در صورتیکه خاک مرطوب باشد اقدام به کاشت کنید

 

رطوبت و آبیاری

برای بررسی رطوبت باید به خاک گلدان توجه شود . خاک گلدان نیابد رطوبت خود را ازدست بدهد. آبیاری زیاد باعث خراب شدن پیاز و وریزوم گیاه می شود.

 

خاگ و گلدان مورد نیاز گیاه

غنی بودن خاک شرط  بسیار مهمی است ،استفاده از خاک برگ ، خاک باغچه ، پیت ماس ، پرلیت یا ورمی کومپوست  با توجه به درصد های مختلف بسیار اهمیت دارد .خاک گلدان باید خاک سبکی داشته باشد.

گل اگزالیس

 

 

 

دیدگاه خود را بنویسید :