ارسال شده در 1397/11/25

درخت ملچ

ملچulmus glabra:

 ملچ

درختی جنگلی از خانواده ی نارونیان است که رشد کمی داردواز نوع درختان روزنه ای است.

 

نام های محلی آن گرزم و گریز است.این درخت در نیم کره ی شمالی در بیشترنقاط وجود دارد ودر ایران در جنگلهای استانهای گیلان گرگان ومازندران  وجود دارند. تنه ی درخت مستقیم واستوانه ای است.برگهای آن بیضی شکل ،نوک تیز ودندانه دار که طول آنها ۵-۱۶سانتی متر است.

 

ارتفاع این درخت به ۳۵_۴۰متر میرسد وقطر آن به۱/۸-۲متر می‌رسد.شاخه های جوان آن بزرگ و دارای کرکهای مویی زبر است.

 

این گیاه در مقابل سرما مقاوم است.

 

تکثیر درخت ملچ:

ملچ

 

تکثیر ملچ از طریق بذر صورت می گیرد.

کاشت بذر این درخت در محل اصلی نتیجه ی مطلوبی ندارد و برای تکثیر آن باید ابتدا بذر هارا درخزانه ی مناسب کاشته وپس از رویش آن را به مکان بزرگتری انتقال دهید وبعداز۲_۳سال نهال هارادر محل اصلی گیاه کاشته.ا ز سال ۱۵-۲۰ به بعد این گیاه مقدار زیادی بذر می دهد.میوه های این درخت بیضی شکل وبالدار هستند.

 

 

خصوصیات چوب ملچ:

 

چوبی نسبتا بادوام ،نیمه سخت ونیمه سنگین بابافتی درشت است.این چوب نسبت به خم شدن مقاوم است.رنگ چوب ملچ قهوه ای مایل به قرمز وگاهی بارگه های سبز همراه است.

 

چوب های ملچ زیبا،خوش نقش،راست تار وخوشکار  وبابافتی زیبا وناهمگن می باشد .

 

چسب پذیری و پرداخت خوبی دارند.بابخار به خوبی خم می شوند.چوب ملچ بدون بووطعم  است.

ملچ

 

مصارف چوب ملچ:

 

ازاین چوب بیشتر در ساخت کاسه ی تنبور ،مبلمان،ساختمانهای چوبی،قایق ،خراطی،دروپنجره وروکش  و...استفاده می شود.که امروزه بیشتر در روکش صنعتی استفاده می شود.

 

تکنیک بوک مچینگBook Maching:

 

 تکنیک چینش جناقی روکش:

 

قرار دادن ورقه های روکش چوب کنارهم وتشکیل شکلهای زیبارا بوک مچینگ گویند.

 

 

روکش های ملچ:

 

 در این روش ورقه های نازکی از چوب ملچ رابرروی ام دی اف روکش می کنند وباپرسهای نجاری در دمای ۵۸درجه این روکش های را به ام دی اف می چسبانند. وبرای استحکام بیشتر به آن روغن استر می‌زنندو نیز می توان لایه های چوب را با چسب اپوکسی آغشته کرده به منظور ماندگاری بالای چوب در مقابل سرما و گرما استفاده می‌شود.

چوبهای ام دی اف باروکش ملچ مقاومت بیشتری نسبت به ام دی اف دارند اما نسبت به رطوبت حساس بوده ووسایل درست شده مثل مبل بااین چوب برای مناطق مرطوب مناسب نیست.

 

دیدگاه خود را بنویسید :