ارسال شده در 1398/04/21

نیازمندی های رشد مناسب درخت های پائولونیا

 

شرایط کلیدی مربوط به آب و هوا برای رشد درخت پائولونیا (Paulownia)

 

دما و ارتفاع

درخت پائولونیا (Paulownia) می تواند در طیف گسترده ای از درجه حرارت های مختلف دوام آورده و رشد کند. به طور کلی گونه های مختلف پالونیا در ارتفاعات تا 2000 متر می توانند رشد کنند. رشد آن ها در بهار آغاز می شود، زمانی که دمای خاک به 15-16 درجه می رسد. کشت پایدار پائولونیا تا 700 الی 800 متر مطلوب است و دمای مطلوب برای رشد حداکثر در محدوده 24-33 درجه سانتیگراد است.

 

خاک

درخت پالونیا گونه ای بسیار سازگار است و به خوبی در انواع مختلف خاک رشد می کند. مناسب ترین و توصیه شده ترین حالت ها نور، خاک شنی آبیاری شده با یا بدون شیب است. بیشتر توصیه می شود خاک هایی که به طور مناسب آبیاری شده با pH از 5.0 تا 8.9 مورد استفاده قرار گیرند. از خاک رس، سنگی و خیس استفاده نشود. خاک هایی که از بیش از 25 درصد رس و تخلخل کمتر از 50 درصد تشکیل شده است برای تولید و کاشت درخت های پائولونیا توصیه نمی شود. درخت های پالئولونیا شوری بیش از 1٪ را تحمل نمی کنند. گیاهان جوان پائولونیا زمانی که عمق خاک حداقل 1.5-2 متر است به خوبی رشد می کنند.

 

بارندگی

رطوبت خاک و هوا برای رشد درختان پالونیا بسیار مهم است. اگر بارندگی سالانه زیر 100 میلیمتر در هر ماه باشد آبیاری اضافی لازم است. در مقایسه با 10 میلی متر باران، 10 لیتر آب عرضه می کند. اگر بارش ماهانه زیر 50 میلی متر باشد آبیاری در سال های بعد مورد نیاز است. آبیاری ناکافی رشد را کند می کند اما باعث از بین رفتن پالونیا نخواهد شد. برای رشد مطلوب در اولین ماه های رشد، آبیاری آن ها در هر هفته به میزان 20 لیتر برای هر گیاه ضروری است. این مقدار آبیاری بهتر است به دو قسمت تقسیم شده و در زمان های مساوی  توسط سیستم آبیاری قطره ای انجام شود. ایجاد طرح آبیاری قطره فن آوری توصیه شده است، زمانی که از کاشت پالونیا قصد تجاری دارید.

 

باد

بهتر است گیاهان پالونیا در مناطق بدون باد قوی که به بیش از 28 کیلومتر در ساعت می رسد کاشته شوند.  هنگامی که بادهای قوی در محل کاشت می وزند، باید در طول سال اول توسعه تثبیت سازی شاخه ها و ساقیه ها انجام شوند، تا زمانی که ساقه های چوبی قوی شکل می گیرند قرار گیرد. سرعت باد بیش از 45 کیلومتر در ساعت برای گیاهان جوان خطرناک است و بهتر است از کاشت این نوع درختان در چنین مناطقی اجتناب شود.

 

شرایط عمومی برای کاشت  درخت پائولونیا (Paulownia)

 

آماده سازی محل

معمولا پاولونیا در فصل بهار و اواسط تابستان به دلیل وابستگی مرحله رشد مواد کاشت / نهال یک ساله یا مواد کاشتی جوان کاشته می شود و شیب های افقی یا جنوبی را ترجیح می دهد. مانند تمام درختان جوان، گیاهان پائولونیا باید از حیوانات گیاه خوار به خوبی محافظت شوند. عملیات آماده سازی مزرعه یا زمین به سختی و پوشش گیاهی آن جا بستگی دارد. مزارع قدیمی و مراتع به طور معمول نیاز به درمان علف کش برای کنترل علف های هرز دارند. هنگامی که علف های هرز در اوایل بهار قوی هستند، درمان علف کش باید با دقت انجام شود تا از تماس با ساقه درخت جلوگیری شود.

درختان پائولونیا مکان هایی را ترجیح می دهند که نور خورشید را به صورت کامل دریافت می کنند، اما می توانند سایه جزئی را هم تحمل کنند و دوام بیاورند، ترجیحا بعد از ظهر در مناطقی با تابستان های گرم. این نوع درختان در مکان های شهری نیز می توانند به خوبی رشد کنند، حتی در مکان هایی که کیفیت خاک و هوا می تواند ضعیف باشد. درختان پالونیا دارای تحمل بسیار بالایی هستند، این نوع گیاهان حتی می توانند در خاک هایی که دارای باروری پایینی هستند رشد کنند، اما بهترین مکان برای رشد آن ها خاک های گلدانی با آبیاری مناسب است.

 

درخت پائولونیا (Paulownia) برای تولید چوب

هنگام ایجاد یک مزرعه برای چوب توصیه می کنیم طرح کاشت با 4 × 4، 5 × 5 متر یا 5 × 4 متر بین درخت که به معنی 500 یا 600 درخت در هر هکتار است در نظر گرفته شود. تراکم بزرگتر منجر به رقابت برای منطقه بین درختان و کند شدن رشد آن ها پس از 3-4 سال اول است. تراکم پایین منجر به رشد اولیه سریعتر می شود که کیفیت چوب را کاهش می دهد. تراکم بیشتر منجر به تاثیر تجاری نمی شود، ضرورت حذف گیاهان با هزینه های ریشه کنی و درمان علف کش مرتبط است تا از بازسازی از ریشه جلوگیری شود و در نهایت ساقه 3 الی 4 ساله حجم و اندازه کافی برای استفاده به عنوان چوب ندارد.

 

زمان کاشت  درخت پائولونیا (Paulownia)

بهترین زمان برای کاشت درخت پائولونیا تا حدودی به موقعیت شما بستگی دارد. اگر منطقه شما دارای زمستان های گرم بدون دمای یخ زدن باشد، می توانید هر زمان در طول دوره ی خواب، از اواخر پاییز تا زمستان و به اوایل بهار، درخت هایتان را بکارید. در مناطقی که در طول زمستان هوای بسیار سرد دارند، بهتر است که در اوایل بهار درخت جدیدی بکاریم؛ برای مثال در اواخر ماه مارس یا اوایل ماه آوریل، قبل از اینکه جوانه های درختی را بیرون بیایند و سبز شوند.

 

درختان پالونیا برای زیست توده

برای عملکرد مؤثر، توصیه می کنیم درختان را با تراکم بالاتر از آنچه که برای تولید چوب استفاده می شود کاشته شود. تراکم باید بین 3500 تا 10 هزار گیاه در هکتار باشد که به چرخش های چرخه برای جمع آوری زیست توده مرتبط با اهداف زیست توده (خاشاک، بیواتانول، علوفه) و ماشین آلات برداشت بستگی دارد.

 

عوامل کلیدی نگهداری  درخت پائولونیا (Paulownia)

 

  • تجزیه و تحلیل خاک برای تعریف محتوای خاک و میکرومکانیک ها و ارزیابی اینکه تا چه حد مناسب رشد پائولونیا می باشد و نحوه کشت برای ایجاد گیاهان بسیار موثر است؛
  • کشت زراعی برای سازگاری نهال ها در محل و برای اطمینان از رشد کافی ضروری است.
  • کنترل علف های هرز از مهم ترین جنبه های آماده سازی زمین برای کاشت است.
  • اگر بارندگی های تابستانی کافی نباشد، آبیاری یک مزیت است.

 

دیدگاه خود را بنویسید :