ارسال شده در 1398/04/21

کاشت، رشد و بازاریابی گیاهان پائولونیا رویال

کاشت، رشد و بازاریابی گیاهان پائولونیا رویال

گیاهان پائولونیا تومنتوسا خبرهای ویژه ای در اینترنت داشته است. چند شرکت در استرالیا و ایالات متحده ادعا می کنند که چوب این نوع گیاهان از ارزش بالایی برخوردار بوده، قدرت رشد فوق العاده ای دارند و بسیار هم زیبا هستند. هم چنین به گفته ی آن ها، پائولونیا می تواند سایه ی خوبی به یک منطقه بدهند، حشرات را از اطراف خود دور کنند و باعث بهبود کیفیت خاک شوند، که البته اکثر این موارد نیز هم درست هستند.

درختان پائولونیا از لحاظ رشد به مراتب سریع ترین درختان جنگلی در جهان هستند که مقدار زیادی از CO2 را در این فرآیند جذب می کنند. این نوع درختان برای آسیای جنوب شرقی هستند، اما امروزه در سراسر جهان با کاربردهای زیادی مانند ساخت و ساز، محصولات جنگلی و یا سوخت های زیستی استفاده می شوند. درختان پائولونیا قادر به رشد در مناطقی هستند که از نظر کیفیت زمین مناسب نیستند و حتی در این مناطق به راحتی رشد می کنند، آن ها می توانند به سرعت یک منطقه جنگلی را احیا کنند. این گیاهان در برابر بیماری  و  در برابر درجه حرارت بالا مقاوم هستند- که چوب پالونیا را تقریبا برای عناصر مختلف ضد گلوله می کند.

اما آیا تمامی این موارد در رابطه با درختان پالونیا اشتباه هستند، یا این که در واقع پالونیا یک "ابر درخت" است؟ اجازه دهید پالونیا رویال را به شما عزیزان معرفی کنیم تا کمی بیشتر با آن ها آشنا شوید.

 

درخت امپراطوری - اسطوره شناسی و واقعیت ها

حتی از نوع اسم این درخت شما می توانید بفهمید که درختی خاص است. شجره نامه گیاه شامل  شامل نام هایی مانند درخت کری, یاقوت شاهزاده, پائولونیا رویال, درخت ملکه و کاواکامی می باشند. بسیاری از فرهنگ ها درختی را دوست دارند و آن را با آغوش باز در برمیگیرند و سعی می کنند که به محبوبیت آن در سراسر جهان بیافزایند. چینی ها اولین کسانی بودند که یک سنتی را انجام می دادند که شامل درخت می شد. هنگامی که دختری به دنیا می آمد، یک درخت پالونیا کاشته می شد. هنگامی که آن دختر ازدواج می کند، درخت برای ساخت یک آلت موسیقی، مبلمان و یا وسایل منزل قطع میشد، سپس آن دختر همراه با همسر و فرزندانش به خوبی و خوشی زندگی می کردند. حتی امروزه این درختان در شرق به عنوان درختانی با چوبی با ارزش شناخته می شوند و هزینه های بسیاری برای خرید آن پرداخت می شوند تا در نهایت به وسایل و محصولات متفرقه تبدیل شوند.

در ایالات متحده، بسیاری از این درختان برای تولید چوب کاشته شده اند. گفته می شود که دامنه کاشت پالونیا به دلیل غلاف های دانه ای مورد استفاده در بسته بندی محموله های حمل شده از چین در اوایل قرن گذشته گسترش یافته است. مخازن تخلیه شده، بادهای پراکنده، دانه های کوچک باعث به وجود آمدن "جنگل های پالونیای به سرعت ساخته شده" شده اند.

این درخت از زمان معرفی در اواسط دهه 1800 در آمریکا حضور داشته است. این درختان نخستین بار توسط یک خریدار چوب ژاپنی در دهه 1970 به عنوان یک درخت سودآور کشف شد و چوب در قیمت هایی عالی خریداری شد. این باعث افزایش صادرات چند میلیون دلاری چوب شد. گفته می شود که یک تنه درخت به قیمت 20،000 دلار آمریکا فروخته شده است. یکی از چیزهایی که باید به خاطر بسپارید این است که چوب توسط شرکت های داخلی در ایالات متحده نادیده گرفته می شود و حداقل در مورد پتانسیل اقتصادی آن صحبت می شود. اما مطالعات سودآوری در چندین دانشگاه از جمله تنسی، کنتاکی، مریلند و ویرجینیا، احتمال بالقوه برای بازار آینده مطلوب را نشان می دهند.

آیا پیشنهاد خوبی است که شما هم درختان رویال پالونیا بکارید؟

دلایل قانع کننده ای برای کاشت پالونیا وجود دارد. درخت دارای برخی از بهترین ویژگی های حفظ خاک، آب و مواد مغذی است. این درختان پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به محصولات جنگلی را دارند. در نگاه اول، باعث می شود متقاعد شوید که این درختان را بکارید، به تماشای رشد آن بنشینید، محیط زیست را بهبود ببخشید و در پایان ده تا دوازده سال به ثروت خوبی برسید. اما آیا واقعا به همین راحتی است؟

 

اینجا دلایلی جذاب برای کاشت و تولید این نوع درختان را با هم بررسی می کنیم :

  • پائولونیا چوبی سبک دارد که به بهبود هوای اطراف نیز کمک می کند، که پیچ و تاب نمی خورد و نمیشکند. پالونیا در برابر آتش و آب مقاوم است. این موارد جزو بهترین گزینه های کیفیت چوب هستند که خوشبختانه پائولونیا دارای تمامی آن ها می باشد. چوب پالونیا سبکترین چوب در جهان شناخته شده است که از حتی از درختان بلاسا نیز سبک تر هستند. چوب پالونیا هم چنین به نام آلومینیوم چوب ها نیز شناخته می شود. این حدود دو سوم وزن سبک ترین چوب تجاری است در حال حاضر در اروپا رشد می کند.
  • پائولونیارا می توان برای خمیر، کاغذ، قطب، مواد ساختمانی، تخته سه لا، و مبلمان و در ازای مبلغی مناسب به فروش رساند. البته هنوز هم باید خوش شانس باشید که بتوانید این درخت ها را در بازاری مناسب بپرورانید.
  • پائولونیا را می توان در مدت 5 تا 7 سال برداشت کرد. پائولونیا درختی زیبا است و به راحتی از قلمه های ریشه گسترش می یابند.
  • درختان پائولونیا غنی از نیتروژن است و منبعی برای علوفه عالی برای حیوانات و خاک و کود گیاهی است.

 

 

 

اگر تمام این اظهارات درست باشد که اکثر آن ها در واقع هستند، شما با کاشت این گیاهان به خودتان لطف خواهید کرد. در حقیقت، این امر می تواند یک ایده عالی برای کاشت درخت در یک مزرعه یا باغ مناسب  باشد. مناسب برای محیط زیست، مناسب برای سایه، عالی برای خاک، عالی برای کیفیت آب و عالی برای چشم انداز و زیبا کردن منظره، تمامی این موارد از ویژگی های درختان پالونیا رویال می باشند.

پائولونیا به طور طبیعی در شمال و جنوب چین رشد می کند و گونه ها در این منطقه وسیع با توجه به شرایط خاص محیط زیست و محیط زیست رقم خاص تغییر می کنند و در نتیجه تراکم یا وزن مخصوص چوب با توجه به تنوع و شرایط رشد متفاوت است.

دیدگاه خود را بنویسید :