ارسال شده در 1398/04/25

مراحل کاشت و تولید گیاهان پائولونیا- بخش اول

مراحل کاشت و تولید گیاهان پائولونیا

 

در مطالب قبل در رابطه با مزایای کاشت و تولید گیاهان و در مرحله ی بعد درختان پائولونیا صحبت کردیم، در این مطلب سعی داریم شما را با مراحل کاشت و تولید گیاهان پائولونیا آشنا کنیم.

گزینش مزرعه

اولین گام در داشتن یک مزرعه پائولونیای موفق، انتخاب محل کاشت مناسب برای رشد مطلوب و دریافت بهترین نتایج است. اگر چه درختان پائولونیا یک گونه نسبتا سازگار هستند، اما بهتر است در دامنه های مرطوب، و با شیب ملایم کاشته شوند. خاک باید به خوبی آبیاری شود و ظرفیت نگهداری بالا برای آب داشته باشد، درواقع باید حداقل 25 اینچ عمق داشته و pH آن حدود 6 باشد. مزرعه ها باید در برابر باد های غالب محافظت شوند؛ زیرا پوست نازک درختان پائولونیا نسبت به آسیب های خفیف و زمستانی سرد بسیار آسیب پذیر است.

درختان پائولونیا می توانند در سراسر جنوب ایالات متحده رشد کرده و به تولید برسند. مناطق مطلوب برای رشد درختان پائولونیا و دریافت نتایج خوب و مناسب عبارتند از : غرب ویرجینیا؛ مریلند؛ کارولینای؛ همه غرب ویرجینیا؛ کنتاکی و تنسی؛ شمال گرجستان، آلاباما و می سی سی پی؛ جنوب شرقی میسوری و شمال شرقی آرکانزاس.

 

آماده سازی مزرعه

آماده سازی محل کشت باعث کاشت ساده تر و ایجاد شرایط مناسب رشد برای نهال های جوان می شود. عملیات آماده سازی مزرعه به زبری و پوشش گیاهی مزرعه ای که گیاه در آن جا کاشته می شود هم بستگی دارد. زمین های قدیمی به طور معمول نیاز به درمان علف کش برای کنترل علف های هرز و قلم مو، دیسک کردن و یا شخم زدن برای خنثی کردن خاک برای رشد ریشه و زیر و رو کردن خاک دارد تا در نهایت گیاه بتواند به راحتیو بدون حضور عوامل مزاحم رشد کند. برخی زمین ها اغلب سنگ، تکه های چوب و خرده ریزهایی دارند که در آن ها باقی مانده اند. حذف این مواد با یک تراکتور یا بولدوزر ممکن است برای ایجاد شیوه های فرهنگی آسان تر در آینده مورد نیاز باشد.

تعدادی از مواد شیمیایی برای کنترل گیاهان باقی مانده در آماده سازی زمین زراعی ما موثر هستند. با این حال، استفاده دقیق توسط آژانس حفاظت از محیط زیست کنترل می شود، و مقررات دچار تغییر دوره ای است. به همین دلیل، نرخ های شیمیایی خاص و روش های کاربرد در این نشریه ارائه نشده است. به تولید کننده ها توصیه هایی گفته می شود که به صورت دوره ای توسط پرسنل انبارداری به روز می شوند. در استفاده از تمام علف کش های شیمیایی، نرخ ها و روش های کاربردی که در برچسب محصول ذکر شده اند باید از نزدیک برای اطمینان از کنترل ایمن و موثر اطمینان حاصل شود.

کنترل علف های هرز در مزرعه های قدیمی و مراتع در پاییز قبل از کاشت بهار آغاز می شود.  علف کش در 2 تا 3 فوت از نوارهای گسترده یا نقاطی که در آن درخت بهار بهار کاشته می شود اسپری می شود. علف کش برگ در اوایل پاییز به کار می رود، زمانی که علف های هرز به طور فعال در حال رشد هستند این کار انجام می شود تا آن ها را از بین ببریم. برای تولید کنندگان که تا پاییز قبل از کاشت بهار، یک یا دو هفته قبل از تلقیح محل های اسپری با علف کش های پوشیده از برگ ها را تمیز می کنند. اگر علف کش برگ در اوایل پاییز به کار رود، بعضی از فرم های دیگر کنترل علف های هرز برای جلوگیری از تهاجم دوباره ی علف های هرز در سال بعد ضروری خواهد بود.

سایر تولیدکنندگان علف کش های برگ را از بین می برند و در اواخر پاییز تنها از یک علف کش استفاده می کنند. علف کش هایی که در خام اضافه می شوند نباید در اوایل پاییز استفاده شوند، زیرا این نوع علف کش ها بسیاری از اثرخود را در کنترل کردن علف های هرز در سال بعد از دست می دهند.

گاهی اوقات کنترل علف های هرز در مزارع می تواند تا قبل از کاشت در بهار آغاز شود. اگر زودتر شروع شود، قبل از اینکه علف های هرز رشد چشمگیری داشته باشند، استفاده از یک علف کش خاکستری حدود دو هفته قبل از کاشت، به طور معمول، گیاهان چند ساله را کنترل خواهند کرد. همچنین شخم زدن می تواند به طور موثر استفاده شود. اگر، با این حال، علف های هرز در حال حاضر به طور شدیدی شروع به رشد کردن کنند، کنترل علف های هرز، احتمالا نیاز به شخم زدن و / یا استفاده از یک علف کش برگ نیاز داشته باشد.

 

کاشتن درخت

بیشتر گیاهان پائولونیا با نهال یا با استفاده از ساقه های زیر زمینی کاشته می شوند. در هر صورت، مواد کاشت را باید قبل از کاشت برای اطمینان از ذخیره و موجودی خود سفارش دهید. مواد کاشت این نوع درختان را می توانید توسط گلخانه های خصوصی تهیه کنید. تراکم کاشت باید به اندازه کافی بالا باشد تا بتواند موقعیت رقابتی مشابه با جنگل به سرعت رشد کند. رقابت، رشد سریع و بهبود کیفیت الوار را محدود می کند. فاصله ای که درخت ها نیاز دارند از 10 تا 12 فوت مربع توصیه می شود. مواد کاشت باید پس از آخرین هوای سرد در بهار کاشته شوند، معمولا از ماه می تا اواسط ژوئن در تنسی کاشته می شود. اگر خاک خشک بوده و باران پیش بینی نشده باشد، ممکن است نیاز به آب رساندن اطراف درختان تازه کاشته انجام شود.

 

کنترل علف های هرز

از آنجا که درختان پالونیا نمی توانند تحت شرایط سایه دار و با نور کم خورشید رشد کنند، کنترل علف های هرز در سال اول کشت گیاهان حیاتی است.

 

آبیاری

مانند گیاهان دیگر، درختان و گیاهان پائولونیا می توانند در اثر نداشتن رطوبت مطلوب و مورد نیازشان از بین بروند. برای حفاظت از سرمایه گذاری خود، توصیه می شود به نهال های جوان پائولونیا در فصل هایی که بارندگی کمتر است و یا خشکسالی است آب رسانی شود. این می تواند وقت گیر و گران باشد، اما ممکن است در طول دوره های سخت خشک، درختان جوان این فصل ها و این دوره ها را تحمل کرده و بگذرانند.

کاپایسینگ

یک هدف مدیریت واقع گرایانه این است که هر درخت تنها یک الوار تولید می کند که کیفیت بالا، مستقیم و 10 تا 16 فوت طول دارد. بریدن درختان جوان در سطح زمین و اجازه دادن به آن ها تا از ریشه دوباره رشد کنند، کاپایسینگ یا coppicing نامیده می شود. این عملیات باعث می شود که ساقه هایی راست تر و بهتر شکل بگیرند. هدف از کاپایسینگ این است که در سال اول جوانه ای تمیز و مستقیم از 8 تا 16 پا ایجاد شود.

به انتهای بخش اول آموزش کاشت و تولید درختان پائولونیا رسیدیم، باقی مطلب را می توانید در بخش دوم آموزش ما مطالعه نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید :