ارسال شده در 1398/04/30

آب و هوای مورد نیاز گیاهان پائولونیا برای رشد

آب و هوای مورد نیاز درختان و گیاهان پائولونیا برای رشد

دمای مورد نیاز گیاهان پائولونیا  

گیاهان پائولونیا به عنوان دسته ای از گیاهان شناخته می شوند که می توانند درجه حرارت های مختلفی را تحمل کرده و رشد کنند. در چین به نظر می رسد در ماه ژانویه در خطوط متحد الحراره دمای هوا به -5oC میرسد. در جنوب، درختان در حالتی رشد می کنند که در آن حداکثر دمای تابستان بیش از 40 درجه سانتیگراد است. 

در نیوزیلند، رشد قطر درختان 5 تا 9 ساله در هانوا (40 کیلومتری جنوب اوکلند) در ماه سپتامبر آغاز می شود (دمای متوسط ماهانه (MMT) 11 درجه سانتیگراد) و در ماه آوریل (MMT 15 درجه سانتی گراد) متوقف می شود. در گلخانه، رشد گیاهچه زمانی آغاز می شود که MMT 16 ° C باشد و در MMT 14 ° C متوقف می شود. در اوج فصل رشد (اواسط ژانویه تا اواسط ماه مارس)، نرخ رشد هر بار که درجه حرارت هفتگی پایین تر از 16 درجه سانتیگراد می رود، کاهش می یابد.

داده های بالا و اطلاعات هواشناسی می تواند برای تعریف مناطق نیوزیلند که در آن از درختان پائولونیا انتظار می رود که به خوبی رشد کنند مورد استفاده قرار گیرد.

بارش باران

پائولونیا، در چین، در صورتی که بارش باران در طول فصل رشد ببارد رشد می کند، میزان بارش سالانه حدود 500 میلی متر است. همچنین در مناطق با بارندگی بالا (تا 3000 میلی متر) رشد می کند. نیاز اصلی برای آب در طول در دوره حداکثر رشد است. در نیوزیلند، زمستان معمولا فصل حداکثر بارندگی ها است. انتظار می رود که درختان پائولونیا در مناطقی که بارش باران در تابستان مناسب است و یا در صورتی که زمین به خوبی آبیاری شود، به خوبی رشد کند. اگر خاک بیش از چند روز در طول فصل زمستان با آب اشباع شود، درختان ممکن است برای زنده ماندن با مشکل مواجه شوند.

اطلاعاتی از چین نشان می دهد که بیشترین مقاومت در برابر خشکسالی برای پائولونیا تومنتوسا است، به دنبال آن (به منظور کاهش تحمل) توسط پائولونیا الونگاتا, پائولونیا کاواکامی, پائولونیا فورتونی و پائولونیا کاتالپیفولیا می باشد. هیچ اطلاعاتی در رابطه با نوع پائولونیا فارگسی وجود ندارد.

 

نور مناسب برای رشد  گیاهان پائولونیا

درخت های پائولونیا جزو درختانی است که به نور نیاز دارند. کار با پائولونیا الونگاتا و پائولونیا تایوانیانا نشان داده است که نقطه اشباع نور 60 هزار lux  (60٪ خورشید کامل) است که ارزش بسیار بالایی در مقایسه با سایر گونه های درختی دارد.

پائولونیا فورتونی و پائولونیا فارگسی نسبت به دیگر انواع گیاهان پائولونیا از خود درجه تحمل سایه را نشان می دهد.

 

باد

دانه های پائولونیا به واسطه باد پراکنده می شوند و دیده شده است که گاهی اوقات حتی تا فاصله ای 1 کیلومتری از درخت والد پراکنده شده اند. بادهای قوی می توانند گیاهان و نهال های جوان را از بین ببرند (Zhu و همکاران 1986)، اما به نظر نمی رسد که به درختان قدیمی در چین آسیب بزنند. در نیوزیلند، آسیب باد برجسته تر است و الگوهای باد باید در هنگام انتخاب مزرعه و مکانی که قرار است درخت ها کاشته شوند در نظر گرفته شود. شکستگی ساقه و شاخه های جوان می تواند زمانی رخ دهد که سرعت باد از نیروی 6 (> 40 کیلومتر در ساعت) فراتر رود. باد به شکل تاج در درختان پائولونیا تاثیر می گذارد و ممکن است پس از سال سوم یا چهارم رشد را مهار کند.

هر گونه مزرعه ای که انتخاب می شد باید در رابطه با آن تحقیق شده و مدیریت شود تا سرعت وزش باد از نیروی 4 (28 کیلومتر در ساعت) نباشد.

 

خاک مورد نیاز درختان پائولونیا

درختان پائولونیا قادرند در طیف گسترده ای از انواع خاک ها رشد می کند، اما بهترین رشد در آن هایی است که عمیق بوده و به خوبی آب رسانی می شوند. ترکیب خاک رس بیش از 25٪ و تخلخل کمتر از 50٪ مناسب نیستند (Hu 1959). پائولونیا فورتونی و پائولونیا تومنتوسا در خاک رس نسبت به پائولونیا الونگاتا مقاوم تر هستند. درختان پائولونیا در زمین هایی که به خوبی آب رسانی نمی شوند خشک خواهند شد.

پائولونیا شوری خاک را بیش از 1٪ تحمل نمی کند .

به نظر می رسد در نیوزیلند، خاک های ابرفتی و خاک های آتشفشانی باعث رشد عالی درختان پائولونیا می شوند. جایی که درصد زیادی از خاک رس در زیر خاک وجود دارد، همان طور که در Hunua در نزدیکی اوکلند وجود دارد، رشد در چند سال اول سریع است، اما پس از آن کند می شود. به نظر می رسد این امر به دلیل محدود شدن سیستم ریشه به سطح بالایی خاک است که سطوح مواد مغذی به زودی برای ادامه بهره وری بالا ادامه می یابد.

برای بیش از 100 سال تجربه تنها پائولونیا در نیوزیلند از تنوع تنها از پائولونیا تومنتوسا مشتق شده است. گونه های دیگر در کشور به اندازه کافی برای پتانسیل آن ها درمزرعه های مختلف مورد ارزیابی قرار نگرفته اند.

با وجود این، ممکن است انتظارات را بر مبنای داده های موجود از چین شکل دهیم. میانگین درجه حرارت تابستان در نیوزیلند (15-19 درجه سانتیگراد) خنک تر از آن است که در چین (30-30 درجه سانتیگراد) اتفاق می افتد. بنابراین، گونه های مختلف پائولونیا که معمولا در بخش های خنک تر چین یافت می شود، باید بهتر از شرایط ما باشند. در این مرحله هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد کدام نوع خاک مخصوص نیوزلند برای کاشت های پائولونیا مناسب تر است.

مزارعی که بهترین حالتها و ویژگیها را برای تولید و کاشت درختان پائولونیا را دارا هستند، دارای شرایط زیر میباشند :

  • تابستان های گرم (متوسط دمای ماهانه بالاتر از 17 درجه سانتیگراد حداقل 3 ماه)؛ میانگین دما در اکتبر بالاتر از 14 درجه سانتیگراد است.
  • متوسط بارش ماهانه در تابستان حداقل 50 میلی متر و ترجیحا بیش از 100 میلی متر است.
  • خاک به خوبی آب رسانی شده و دارای ترکیب مناسبی از خاک رس باشد؛ جدول آب کمتر از 1.5 متر باشد،
  • بین سپتامبر و آوریل هیچ یخ زدنی وجود نداشته باشد.
  • نیروی باد به ندرت بیش از 28 کیلومتر در ساعت است.
  • دامنه هایی با ابعاد شمالی در معرض حداکثر نور در دسترس است.

دیدگاه خود را بنویسید :