ارسال شده در 1398/05/05

راه های کسب درآمد از چوب درخت پائولونیا

از آن جایی که شاید بیشتر افراد در جامعه و کشور ما ایران حتی اسم درخت پائولونیا را نشنیده اند، لازم دانستیم تا کمی در رابطه با ویژگی های مختلف درختان پائولونیا و راه هایی که می توانید با استفاده از آن ها از این نوع درختان درآمد کسب کنید بنویسیم.

 چوب درخت پائولونیا به عنوان یکی از درختانی شناخته می شوند که از چوب با ارزشی  برای تولید مبلمان، آلات موسیقی، ساخت قایق و هواپیما و بسیاری از زمینه های دیگر که در آن چوب زیبایی شناسی و نور مورد نیاز است مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به پایداری با توجه به وزن کم آن، چوب درخت پائولونیا به عنوان "آلومینیوم" در میان گونه های چوب مختلف در نظر گرفته می شود.

درختان پائولونیا علاوه بر چوب فوق العاده ای که دارند و جزو چوب های با رتبه بالا به حساب می آیند، تولید کنندگان این نوع درختان علاوه بر چوب آن ها، استفاده های دیگری از این درختان دارند. به عنوان مثال می توان از این نوع درختان سوخت های زیستی نیز تولید کرد.

از ویژگی های کلی که می توان به این نوع درخت ها نسبت داد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • مقاومت به کم‌آبی
 • مقاومت به خاک‌های آهکی و گچی
 • مقاومت به خاک‌های با زهکش بد
 • مقاومت به دود و هوای مناطق صنعتی

همان طور که گفتیم از درختان پائولونیا علاوه بر چوب شان در راه های دیگری نیز استفاده می شود، به عنوان مثال از آن جایی که این نوع درختان از رشد سریعی برخوردار هستند، می توان از آن ها برای احیای سریع جنگل ها استفاده کرد، یا می توان به دلیل زیبایی این نوع درختان برای زیبا سازی پارک و مناظر استفاده کرد که این به خودی خود یکی از دلایلی است که این درخت ها برای اولین بار در آمریکا معرفی شدند.

برگ های درختان پائولونیا دارای پرزهای زیادی هستند که به این نوع درختان در تصفیه هوا کمک می کنند، بنابراین این درختان می توانند در شرایطی با آب و هوای نسبتا آلوده هم دوام آورده و زنده بمانند، بنابراین شما می توانید حتی در شهرهایی مانند تهران هم به پرورش آن ها پرداخته و از راه های مختلفی از آن ها درآمد کسب کنید. البته این تنها مورد استفاده از برگ های پائولونیا نیست، برگ های این درخت ها دارای فاکتورهای لازم برای تبدیل شدن منبعی برای تغذیه دام ها است.

شکوفه های این درختان را می توان برای تولید چای و شربت برای درمان بسیاری از بیماری ها به کار برد، یا به عنوان مثال می توان از آن ها برای تولید لوازم آرایشی نیز استفاده کرد.

درختان پائولونیا گل های پر از شهدی دارند که باعث می شوند زنبور عسل ها را به خود جذب کرده و از شهد آن ها برای تولید عسل استفاده می کنند که در نهایت عسل با کیفیتی را تولید می کنند که در آخر باعث سود بسیار تولید کنندگان عسل و پرورش دهندگان زنبور عسل ها می شوند.

چوب درخت پائولونیا  بسیار محکم و در عوض سبک هستند و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و بسیار هم از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار هستند.

به عنوان مثال در ژاپن از چوب این نوع درختان برای تولید آلات موسیقی مختلفی استفاده می شود، اگر بخواهیم برخی از این سازها را نام ببریم می توان نام گیتار های الکتورنیک را بین این نوع سازها دید که یکی از دلایل ساختن الات موسیقی با استفاده از چوب پائولونیا این است که چوب این نوع درختان سبک بوده و قابلیت تولید صداهای خوبی را دارا هستند.

همان طور که گفتیم چوب درختان پائولونیا سبک هستند، اما در مقالب از استحکام مناسبی برخوردارند که این امر آن ها را به چوب هایی تبدیل کرده که به راحتی ترک نخورده و نمی شکنند. الوار این نوع درختان در کشورهای مختلفی مانند ژاپن از مارکت های بسیار بزرگی بهره می برد و دارای طرفداران بسیاری است که در نهایت هزینه های زیادی را برای چوب پائولونیا خرج می کنند. گفته می شود بزرگ ترین بازار چوب پائولونیا برای ژاپن است و بیشترین خریداران نیز در این کشور حضور دارند.

یکی از موارد دیگری که کشاورزان مختلف از درختان پائولونیا درآمد کسب می کنند، بذر درختان پالونیا است که از قیمت های مناسبی هم برخوردار هستند. بنابراین شما می توانید با پرورش این نوع درختان، علاوه بر راه هایی که تا کنون برای شما معرفی کردیم، می توانید با تولید بذر گیاه پائولونیا هم درآمد کسب کرده و به کشاورزی موفق تبدیل شود.

جهت کاشت درختان پائولونیا باید توجه داشته باشید که این درختان را در خاک رس نکارید، یا حداقل درصد پایینی خاک رس داشته باشد که باعث مرگ این گیاهان نشود. مراقبت از این درختان در سال های اول باید با توجه به سن و عمر این درختان انجام شود، همان طور که آبیاری این درختان هم رسوم خاص خود را دارد و نباید بیش از حد به آن ها آب داد به طوری که درختان در آب غرق شوند، آبیاری باید در دوره های خاصی انجام شود و مراقبت هم باید همان طور که گفتیم با توجه به شرایط درخت انجام شود.

درختان پائولونیا برای رشد خود نیاز به شرایط چندان خاصی ندارد، و عملا در هر مکان دیگری به غیر از خاک رس کاشته شوند رشد خواهند کرد و سبز می شوند، بنابراین شما نگرانی ای بابت شرایط کاشت این درخت ها نخواهید داشت. البته باید شرایطی را در نظر داشته باشید، اما کاشت این درختان و رشد دادن آن ها در نهایت بسیار سخت نخواهد بود و تنها نیاز به مراقبت هایی خاص دارند.

این گیاهان برای رشد خود نیاز به نور مستقیم خورشید دارند تا بتوانند به بهترین شکل و در سریع ترین حالت ممکن رشد کنند، باید بگوییم که نور یکی از مهم ترین شرایطی است که باید در تولید و نحوه کاشت درختان پائولونیا در نظر داشته باشید. بنابراین حتما پیش از کاشت درختان پائولونیا باید مزرعه ای که قصد دارید در آن عملیات کاشت را انجام دهید، تحلیل کنید که از لحاظ رسیدن نور به درختان به چه صورت است.

 • ایلیا

  11:58 PM

  مهندس عالی بود ... ممنون میشم مطالب بیشتر بزارید

 • وحید جباری

  6:32 AM

  بسیار عالی بود

دیدگاه خود را بنویسید :