ارسال شده در 1398/05/06

مهمترین نکات در رابطه با ویژگی های درخت پائولونیا

سوالات متداول در رابطه با  ویژگی های درخت پائولونیا

 

بهترین زمان سال برای کاشت درختان پائولونیا کدام است؟

آن ها باید پس از آن که آخرین خطر یخ زدگی گذشت کاشته شود (در واقع با وقوع هرگونه یخ زدگی درختان پائولونیا نیز از دست خواهند رفت)، شاید اگرچند هفته ای هم پس از آخرین یخبندان صبر کنید، بتواند اطمینان بیشتری برای این که دیگر مشکلی وجود ندارد به شما بدهد. ممکن است کاشت این درختان تا اواخر تابستان ادامه یابد.

 

سردترین حالتی که درختان پائولونیا می توانند در برابر آن مقاومت کنند چقدر است؟

در آمریکا حدودا 10 فارن هایت رتبه بندی شده است. با این حال، بعضی از تولید کنندگاندرختان پائولونیا  درجه حرارت صفر را بدون آسیب گزارش کرده اند. درختان جوان و یا یک ساله در مقایسه با درختان با سن بالاتر از آسیب پذیری بیشتری نسب به سرما برخوردارند. در واقع هرچقدر که درختان پائولونیا سنشان بالاتر می رود، آسیب پذیری آن ها نیز کمتر می شود و کاهش می یابد.

کاشت در اقیانوس شمالی در ایالات متحده، تا حدودی خطرناک است - البته این خطری است که تعدادی از کشاورزان و تولید کنندگان درختان پائولونیا ریسک آن ها را قبول کرده و در برخی از مناطقی که زمستان آن جا معتدل است شروع به کاشت این درختان کرده اند. پوشش برف روی درختان پائولونیا به آن ها مانند سپری کمک می کند تا از درجات سردتر هوا محافظت کند.

اگر درخت یخ زده شود، آن ها دوباره جوانه زده و با سرعتی بالا تنه ای دیگر با برگ های بزرگ و زیاد رشد می کنند. گزارش شده است که برخی از کشاورزان به صورت هر ساله درختان خود را قطع می کنند تا از این قابلیت رشد سریع تر و برگ های بزرگ که در نتیجه به دست می آید بهره مند شوند.

رشد دوباره می تواند در یک فصل رشد به حدود 30 فوت برسد.

 

اندازه پائولونیا در زمان کاشت چقدر است؟

گیاهان زراعی در ارتفاع 4 تا 8 سانتیمتر هستند و در ریشه گیاهان 3 تا 3 سویه رشد می کنند. گیاهان زینتی 8 تا 14 سانتیمتر و 6 سویه ریشه دارند.

 

بهترین نوع خاک برای کاشت و رشد درختان پائولونیا کدام هستند؟

خاک شنی یا خاک لومی بهترین است. خاکی که درختان پائولونیا قرار است در آن ها کاشته شوند باید به خوبی آبیاری شود و دارای مراقبت های خاصی است. درختان پائولونیا گونه هایی بسیار تطبیق پذیر هستند و می توانند در شرایط و خاک های مختلفی رشد کنند. مناسب ترین و بهترین خاکی که توصیه می شود، خاکی است که سبک باشد، به خوبی آب رسانی شود و همراه با شن باشند که البته گاهی اوقات هم کمی شیب در مزرعه پیشنهاد می شود. بیشتر توصیه می شود خاک های عمیق و با آبیاری مناسب، با pH از 5.0 تا 8.9. خاک رس، سنگی و خیس شده استفاده شود.

خاکهایی که از بیش از 25 درصد رس و تخلخل کمتر از 50 درصد تشکیل شده است برای کاشت درختان پائولونیا توصیه نمی شود. گیاه پائولونیا شوری بیش از 1٪ را تحمل نمی کند. درختان پائولونیا در حالتی که عمق خاک آن ها حدودا یک و نیم تا دو متر باشد می توانند رشد بسیار خوبی داشته باشند.

 

PH مورد نیاز برای درختان پائولونیا چند است؟

pH باید در محدوده 5 تا 7 باشد. بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید تا در رابطه با pH مناسب به شما مشاوره داده و بهترین آن را انتخاب کنید.

 

آیا پائولونیا پیاده روها و ساختمان ها را ویران می کند؟

درختان پائولونیا دارای ریشه های عمیقی هستند بنابراین چندان مانند گونه های دیگر به پیاده روها و یا ساختمان ها و... آسیب نخواهد زد. با این وجود تنها در عرض چند سال اول، درخت قد می کشد و قطر زیادی هم به خود میگیرد که این مورد یکی از موارد مهمی است که حتما باید مورد نظر گرفته شوند. اگر از من بپرسید، توصیه می کنم که درخت ها را حدودا با 10 فوت فاصله با هر نوع سازه ای بکارید.

 

حیوانات می توانند برگ و شکوفه های پائولونیا را بخورند؟

درختان پائولونیا دارای برگ های بزرگ و غنی از مواد مغذی هستند که می توانند به منبع تغذیه ای مناسب برای حیوانات باشند. در واقع در برخی مناطق از برگ های درخت های پائولونیا برای تغذیه دام ها استفاده می کنند، و این خود یکی از راه های سودآوری این نوع درختان می باشد.

 

Coppice یا کاپایس به چه معناست؟

کاپایس، به قطع کردن درختان که معمولا در سطح زمین انجام می شود گفته می شود که با اهدافی نیز همراه است. اگر قرار است درخت برای تولید چوب استفاده شود، این کار برای رشد سریع و بلند در یک فصل رشد انجام می شود. این کار در فصل رشد سریع در یک فصل منجر به یک الوار بلند و مستقیم می شود.

 

آیا درختان پائولونیا در برابر باد مقاوم هستند؟

توصیه می شود که درختان پائولونیا در مزارعی و در مناطقی کاشته شوند که سرعت باد در ان جا بالای حدود 28 کیلو متر بر ساعت نباشد. در صورتی که سرعت باد در مزرعه شما بیشتر از این باشد، باید در طول سال اول توسعه، تا زمانی که ساقه های چوبی قوی شکل می گیرند، مراقبت های خاصی صورت گیرد. سرعت باد حدود 45 کیلومتر بر ساعت و یا بیشتر از آن برای درختان پائولونیا خطرناک است، بنابراین باید از کاشت این نوع درختان در چنین مناطقی جلوگیری شود.

 

از چوب درخت های پائولونیا می توان چه استفاده هایی کرد؟

چوب درختان پائولونیا سبک است اما به راحتی نمی شکند و از مقاومت و قدرت بالایی برخوردار است، بنابراین می توان از چوب آن ها در جاهای زیادی استفاده کرد. به عنوان مثال یکی از موارد استفاده از چوب درختان پائولونیا می توان در ساخت وسایل منزل است، که شامل مبلمان، میز و... هستند.

یکی دیگر از قابلیت های چوب درختان پائولونیا این است که می توان از آن ها صدای خوبی گرفت، برای همین بسیاری از صنایع بزرگ از چوب این درختان برای ساخت و طراحی آلات موسیقی مانند گیتار، گیتار الکترونیک و ... استفاده می کنند.

گفته می شود در گذشته از چوب درختان پائولونیا برای بسته بندی نیز در ژاپن استفاده می شد.

دیدگاه خود را بنویسید :